YÜZEY SERTLEŞTİRİCİ UYGULAMA

Yüzey Sertleştirici Uygulama

Tanım
Taze beton yüzeylere uygulanan, çimento esaslı, yüksek nitelikte katkı kuartz agrega içeren, toz halde, renkli, polimer modifiye baskı beton zemin sertleştirici.

Kullanım
Tüm zeminlerde, içeride ve dışarıda aşınmaya dayanıklı, tozumaz, ekonomik ve dekoratif zemin kaplama malzemesi olarak kullanılır. Araç ve yürüyüş yolları, kaldırımlar, parklar, alışveriş merkezleri gibi çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır.

Uygulama
Hard Stone uygulamasına beton üzerine çıkılabilecek kıvama geldiğinde yani betonda 3-6 mm derinlikte ayak izi  kalınca başlanmalıdır. Bu sırada yüzeyde su bulunmamalı ve yüzey nemli olmalıdır. Mala perdahı yapılarak beton yüzey açılmalıdır. Uygulama sırasında 3-5 kg/m² Hard Stone  yüzeye serpilir, malzeme nemlenince mala  ile perdahlanır. Daha sonra vakit geçirmeksizin kalıp ayırıcı yüzeye serpilir ve kalıplar ile baskı işlemine geçilir. 1-2 gün sonra yüzey basınçlı su ile istenilen etki elde edilene kadar yıkanır. Koruyucu olarak Sealer uygulaması yapılarak uygulama tamamlanır.

Özel Nitelikler

- Estetik, renkli ve dekoratif
- Kolay, hızlı ve ekonomik zemin kaplama sistemi
- Normal beton yüzeylere göre çok daha yüksek aşınma ve darbe dayanımı
- Normal beton yüzeylere göre oldukça düşük su ve yağ emme ve kimyasal dayanım
- Kolay temizlenme, kir tutmama ve koruyucu cila ile sürekli  parlama özelliği
- Katkı maddeleri ile modifiye edilmiş yüksek kalite portland çimento ve dane büyüklüğü ayarlanmış agrega sayesinde alt betona mükemmel yapışma
- Çatlaksız yüzey dokusu

Verim

- Her 1 mm kalınlık için 1,600 gr/m² verim ile uygulanabilir.
- Yüzeydeki aşınma ve darbelere göre  3-5 kg/m² kullanılabilir.
- Beton rengi için en az 3 kg/m², açık gri ve sarıda en az 5 kg/m² diğer renklerde en az 4 kg/m² kullanılmalıdır.